साउदीले विश्वको पहिलो ‘ड्रागन बल’ थीम पार्क निर्माण गर्ने

काठमाडौं । साउदी अरेबियाले प्रसिद्ध जापानी एनिमेटेड सिरिज ड्रागन बलमा आधारित थीम पार्क निर्माण गर्ने घोषणा गरेको छ । यसको केन्द्रमा ७० मिटरको ड्रागन र कम्तीमा ३० वटा राइड हुने कम्पनीले जनाएको छ । लोकप्रिय मिडिया फ्रेन्चाइजीमा आधारित पार्क विश्वको पहिलो यस्तो आकर्षण हुनेछ।

साउदी अरेबियाको मानव अधिकार रेकर्डलाई उद्धृत गर्दै प्रशंसकहरूले यो घोषणाको केही आलोचना समेत गरेका थिए।

साउदी अरब सरकारको लगानी कोषको पूर्ण स्वामित्वमा रहेको किडिया इन्भेस्टमेन्ट कम्पनी (क्यूआईसी) का अनुसार यो पार्क ले ५० लाख वर्ग मिटरभन्दा बढी क्षेत्र ओगट्नेछ ।यो योजना क्यूआईसी र ड्र्यागन बलको जापानी निर्माता टोई एनिमेसनबीचको दीर्घकालीन रणनीतिक साझेदारीको एक भाग हो।

आधिकारिक ड्र्यागन बल वेबसाइटका अनुसार, पार्कमा शेनरोनको पछि मोडेल गरिएको ड्र्यागन भित्र रोलर कोस्टर समावेश हुनेछ । किदिया साउदी अरबको राजधानी रियाद नजिकै निर्माण भइरहेको एक प्रमुख मनोरञ्जन र पर्यटन परियोजना हो।

केही ड्रागन बल प्रशंसकहरूले थिम पार्कको योजनाको स्वागत गरेका छन् भने सामाजिक सञ्जालमा अरूले साउदी अरबमा आकर्षण पत्ता लगाउने निर्णयमा प्रश्न उठाएका छन्।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here