विश्वका अत्यन्तै ‘रोमान्टिक’ मानिस बस्ने १० देश, स्कटल्याण्ड पहिलो नम्बरमा

काठमाडौं । रोमान्स नचाहिने मानिस सायदै कम होला । जो कोहीलाई रोमान्टिक जीवनशैली मन पर्छ ।

रोमान्टिक व्यवहार भनेपछि हुरुक्कै हुन्छन् । कोही विदामा कतै घुम्न गएर, कोही अफिसमा नै कोही घरमा, कोही किचेनमा पलपल रोमान्टिक बन्न चाहान्छन् ।

यो स्वभाव जन्मजानका आधारमा हुन्छ । साथै कुन देश कस्तो वातावरण र कस्तो हावापानीमा हुर्किएका छन् भन्नेमापनि भर पर्छ आज हामी ती १० देशका मानिसको कुरा गर्दैछौ जो अत्यन्तै रोमान्टिक हुन्छन् ।

एक सर्वेक्षणमा स्कटल्याण्डका मानिसहरूलाई संसारको उत्कृष्ट प्रेमी मानिएको छ। सर्वेक्षणमा भाग लिने बेलायतका २,००० मानिसहरूले रोमान्टिक छुट्टी मनाउनेहरूमध्ये स्कटल्याण्डका मानिसहरू संसारको सबैभन्दा राम्रो प्रेमी भएको स्वीकार गरे।

अध्ययनका अनुसार स्कटल्याण्डका जनताले यस मामिलामा बेलायती, वेल्स र आयरिशलाई फ्रेन्च, इटालियन र अमेरिकी जनतालाई पछाडि छोडेका छन् ।

यस क्विजमा सहभागीहरूलाई १ देखि १० को स्केलमा उनीहरूको छुट्टीको फ्लिङ मूल्याङ्कन गर्न भनिएको थियो, केही देशहरूले ७ र १० बीचमा स्कोर गरेका शीर्ष १० मा पुगेका थिए । जसमध्ये स्कटल्याण्ड ४३ प्रतिशत अंकसहित शीर्ष स्थानमा छ । जबकी वेल्सले ३० प्रतिशत अंकसहित अन्तिम स्थानमा रहेको छ ।

स्कटल्याण्डपछि इटाली (४१%), तेस्रोमा फ्रान्स (३८%), चौथोमा इङ्ल्यान्ड (३७%), पाँचौंमा स्पेन (३५%), छैटौंमा अमेरिका (३४%), पोर्चुगल (३२%), आठौंमा आयरल्यान्ड (३१%), नवौं स्थान स्वीडेन (३१%) र १० औं स्थान वेल्स (३०%) रोमान्टिक मानिस बस्ने गरेका सर्वेक्षणले देखाएको छ ।

आजतक

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here