अब फोनबाटै वास्तविक चुम्बनको अनुभूति गर्न सकिने !

काठमाडौं । एक चिनियाँ स्टार्टअपले आविष्कार गरेको लामो दूरीको चुम्बन मेसिन अहिले चर्चामा छ । जसले सिलिकन ओठमा लुकाइएको मोशन सेन्सरहरू मार्फत सङ्कलन गरिएका प्रयोगकर्ताहरूको चुम्बनको डाटा प्रसारण गर्दछ ।

जुन आफ्ना साथीले पठाएका चुम्बनहरू पुन प्ले गर्दा एकै साथ चल्छ। सामान्य भाषामा भन्दा लामो दूरीका जोडीहरुलाई एक आपसमा कृत्रिम तरिकाले चुम्बन साटासाट गर्न सकिन्छ । न्यानो, चल्मलाउने, सिलिकनको ओठ भएको चिनियाँ उपकरणले अहिले चर्चा पाइरहेको छ।

चुम्बन गर्दा मानिसहरूले सामान्यतया निकाल्ने आवाजको नामबाट यो मेसिनलाई मुवा नामाकरण गरिएको छ । यसले लामो दूरीमा पनि घनिष्टता अनुभव गराउने बताइएको छ ।

प्रेसर सेन्सर र एक्चुएटरहरूसमेत रहेको यो उपकरण प्रयोगकर्ताको ओठको दबाब, चाल र तापक्रमलाई नक्कल गर्दै वास्तविक चुम्बन झैं महसुस गराउन सक्षम भएको भनिएको छ । यसले आवाजलाई पनि क्याप्चर गर्छ पुन प्ले गर्छ र चुम्बन गर्दा थोरै न्यानो बनाउँछ, जसले गर्दा चुम्बनलाई अझ वास्तविक बनाउछ मदत गर्छ बेइजिङस्थित सिवेइफुसेले भने।

मुबा मेसिनको आविष्कार लकडाउन अलगावबाट प्रेरित थियो। म त्यतिबेला सम्बन्धमा थिएँ, तर लकडाउनका कारण मैले मेरी प्रेमिकालाई भेट्न सकिन् आविष्कारक झाओ जियानबोले भने। त्यसैबाट यसको आविष्कार गर्ने सोच आएको हो ।

बेइजिङ फिल्म एकेडेमीका विद्यार्थी रहेका उनले आफ्नो स्नातक परियोजनालाई भिडियो कलहरूमा शारीरिक घनिष्ठताको कमीमा केन्द्रित गरे। उनले पछि स्वीफुसे स्थापना गरे जसले मुवा यसको पहिलो उत्पादन, २२ जनवरीमा जारी गर्यो। उपकरणको मूल्य २६० युआन तोकिएको छ।

बजारमा सार्वजनिक गरिएको दुई हप्तामा, फर्मले ३००० किसिङ मेसिनहरू बेचेको बताएको छ । साथै लगभग २०००० अर्डरहरू आएका छन् ।

यो अगाडिबाट फैलिएको रंगहीन पर्स ओठको साथ मोबाइल स्ट्यान्ड जस्तो देखिन्छ। यसलाई प्रयोग गर्न, प्रेमीहरूले आफ्नो स्मार्टफोनमा एउटा एप डाउनलोड गर्नुपर्छ र तिनीहरूको चुम्बन मेसिन जोड्न पर्छ ।

जब तिनीहरूले यन्त्रलाई चुम्बन गर्छन्, यसले पछाडि चुम्बन गर्छ। चुम्बनको गति एवं पद्धतिका साथसाथै यसले चुम्बनकर्ता वा प्रयोगकर्ताले गरेको आवाज पनि सुनाउन सक्छ ।
चीनको बेइजिङमा रहेको यसका मालिक जिङ झियुआनको घरको टेबुलमा “लङ लस्ट टच” नामक रिमोट किसिङ यन्त्र राखिएको छ।

उपकरण एउटै युनिसेक्स ओठको साथ धेरै रंगहरूमा उपलब्ध छ। केही प्रयोगकर्ताहरूले यो उपयोगी रहेको भनेका छन् भने केहीले जिब्रोको अभाव रहेको टिप्पणी गरेका छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here