फेरि शुरु भयो सूर्यविनायक-रत्नपार्क रुटमा द्रुत बस

काठमाडौं । रत्नपार्क-सूर्यविनायक रुटमा एक महिनामात्र मात्र चलेर स्थगित गरिएको द्रुत बस सेवा आजदेखि फेरि सुरु भएको छ। एक महिनाअघि चलेकामा ११ वटा बस थप गरी साविककै रुटमा आज बिहान साढे आठ बजेदेखि बसहरु चलाइएको हो।

यसअघि २५ वटा बस चलाइएको थियो जसमा ११ वटा बस थप गरी अब रत्नपार्क-सूर्यविनायक रुटमा ३६ वटा बस चल्ने छन्। रत्नपार्क-सूर्यविनायक द्रुत बस सेवा आइतबारदेखि पुनः सञ्चालनमा आउँदै छ। त्यसका लागि सडक पुनः रङरोगन गरिएको छ। ठाउँ ठाउँमा बोर्ड राखिएका छन्।

बिहान साढे ८ बजेदेखि ती बसहरू तीन/तीन मिनेटको अन्तरमा सूर्यविनायकबाट रत्नपार्क प्रस्थान गरेका हु्न्। सूर्यविनायकदेखि रत्नपार्क साढे १० बजेसम्म चल्ने र दिउँसो साढे ३ बजेदेखि साढे ५ बजेसम्म रत्नपार्कदेखि सूर्यविनायकसम्म चल्ने गरी तालिका बनाइएको छ।

यसअघि ती बस रत्नपार्क र सूर्यविनायक दुवै तर्फबाट ५/५ मिनेटको फरकमा छुट्थे र दैनिक बिहान ९ बजेदेखि ११ बजेसम्म तथा अपराह्न ४ बजेदेखि साँझ ६ बजेसम्म चल्दथे। द्रुत बस सेवालाई थप प्रभावकारी बनाउन बसहरु थपिएको र समय तालिकामा पनि केही संशोधन गरिएको मन्त्रालयको भनाइ छ।

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयले गत संविधान दिवसको अवसरमा असोज ३ गतेदेखि द्रुत बस सेवा सुरु गरेको थियो।

व्यस्त सहर काठमाडौंका यात्रुहरूलाई छिटो गन्तव्य पुग्न सहजता लागि मन्त्रालयले प्रदान गरेको यस सेवा अब भने प्राभावकारी ढङ्गले उपयोग हुन लागेको पाइएको छ।

अरु सार्वजनिक बसलाई रत्नपार्क-सूर्यविनायक पुग्न डेढ घण्टा समय लाग्ने गरेकोमा द्रुत बस सेवा ४५ मिनेटमै रत्नपार्कबाट सूर्यविनायक पुग्ने बताइएको छ।

मन्त्रालयका एक अधिकारीका अनुसार माइतीघर, कोटेश्वर, जडिबुटी जस्ता ट्राफिक जाम बढी हुने चोकहरुमा पनि द्रुत सेवाका बसहरु रोकिननपर्ने गरी ट्राफिक प्रहरीले सहयोग गर्नेछ।

रत्नपार्क-सूर्यविनायक रुटमा अरु सार्वजनिक बसहरुले जति भाडा लिन्छन् द्रुत सेवाका बसमा पनि त्यति नै भाडा लाग्ने यातायात व्यवस्था विभागले जनाएको छ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here