प्याट कमिन्स आईपीएल इतिहासकै सर्वाधिक महँगा खेलाडी

काठमाडौं । आगामी इण्डियन प्रिमियर लिग (आइपीएल) क्रिकेटको अक्सन (खेलाडी खरिद प्रक्रिया) मा अष्ट्रेलिया टोलीका प्रभावशाली खेलाडी प्याट कमिन्सले इतिहास रचेका छन् ।

उनी आइपीएल इतिहासमै सबैभन्दा बढी मूल्यमा बिक्री हुने खेलाडी बने । हैदरावादले उनलाई इतिहासकै सर्वाधिक मूल्य २० करोड ५० लाख भारु(झन्डै ३३ करोड) नेपाली रुपैयाँमा किनेको छ । अक्सनबाट खेलाडी भित्र्याइएको अहिलेसम्मकै ठूलो रकम हो।

कमिन्सले न्यूनतम २ करोड भारु राखेका थिए । उनलाई किन्न चेन्नई र मुम्बईबीच प्रतिस्पर्धा भएको थियो । ५ करोडमा आएर बेंगलोरले पनि मूल्य लगाएको थियो । चेन्नईले ६ करोड ८० लाखमा पुगेर प्याट कमिन्सलाई छाडेको थियो ।

यसअघि गतवर्ष पन्जाब किंग्सले साम करनलाई १८ करोड ५० लाख भारुमा किनेको थियो । त्यस्तै गतवर्ष क्यामरन ग्रीनलाई मुम्बईले गतवर्ष १७ करोड ५० लाख भारुमा किनेको थियो ।

कमिन्सलाई २०२० मा कोलकाताले १५ करोड ५० लाख भारुमा किनेको थियो । २०२२ मा भने कोलकाताले ७ करोड २५ लाख भारुमा किनेको थियो । कमिन्सले तीव्र गतिमा बलिङसँगै तल्लोक्रममा आक्रामक ब्याटिङ पनि गर्ने गर्दछन् । त्यस्तै अष्ट्रेलियालाई यस पटक विश्वकप उपाधि जिताउन सानदार कप्तानी पनि गरेका थिए ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here