ह्वाट्सएप प्रयोग गर्ने न्यूनतम उमेर अब १३ बर्ष

सोसल मिडिया जायन्ट मेटाले युरोपमा ह्वाट्सएप प्रयोग गर्न आवश्यक न्यूनतम उमेर १६ बाट घटाएर १३ मा झारेको छ ।

युरोपियन युनियन ९इयू० मा बिहीबारदेखि नयाँ उमेरको प्रतिबन्ध लागू भएको छ । फेब्रुअरीमा संयुक्त अधिराज्यमा प्रयोगकर्ताहरूको लागि १३ को नयाँ न्यूनतम उमेर पनि घोषणा गरिएको थियो।मेटाले परिवर्तनहरूले विश्वव्यापी रूपमा ह्वाट्सएपको लागि लगातार न्यूनतम उमेरको आवश्यकता सुनिश्चित गर्ने बताएको छ ।

यद्यपि, कम उमेर सीमाले यूकेमा बाल अधिकार अधिवक्ताहरूको आलोचनालाई प्रज्वलित गरेको छ । बेलायतस्थित क्याम्पेन ग्रुप स्मार्टफोन फ्री चाइल्डहुडले बिहीबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै ह्वाट्सएपलाई नयाँ नीति फिर्ता लिन आग्रह गरेको छ । ह्वाट्सएपका सहसंस्थापक डेजी ग्रिनवेलले भने, ह्वाट्सएपले सेयरहोल्डरको नाफालाई पहिलो र बालबालिकाको सुरक्षालाई दोस्रो प्राथमिकतामा राखेको बताएको छ ।

संयुक्त राज्य अमेरिकामा प्लेटफर्महरूमा कम उमेर प्रतिबन्धहरूको लागि यसको धक्काको लागि मेटाको विगतमा चौतर्फी आलोचना गरिएको छ।

गत वर्ष कम्पनीले आफ्नो भर्चुअल रियालिटी एपको न्यूनतम उमेर १३ वर्षबाट घटाएर १० वर्ष बनाउने योजना बनाइरहेको बताएको थियो।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here