हङकङ विश्वकै महँगो सहर, सिंगापुर दोस्रो स्थानमा

एजेन्सी । एशियाली शहर हङकङ विश्वकै सबैभन्दा महँगो सहर बनेको छ । युरोपेली र अमेरिकी सहरहरूलाई पछि पार्दै हङकङ सन् २०२४ मा विश्वकै महँगो सहर बनेको हो ।

मर्सरको २०२४ को कस्ट अफ लिभिङ रिपोर्ट अनुसार यस वर्ष हङकङ संसारकै महँगो सहर बनेको हो । हङकङसँगै अर्को एसियाली मुलुक सिंगापुर पनि सर्वाधिक महँगो सहरको शीर्ष स्थानमा परेको छ । उच्च भाडा लागतका कारण ज्युरिक, जेनेभा, बासेल र बर्नलाई पछि पार्दै हङकङ र सिंगापुर अघि पुगेका हुन् ।

सिंगापुर गत वर्ष पनि विश्वकै महँगो सहर बनेको थियो । यस्तै, स्वीट्जरल्याण्डको जुरिच विश्वकै तेस्रो सहर बनेको छ । विश्वका शीर्ष १० महँगा सहरमध्ये स्वीट्जरल्याण्डका मात्रै चार सहर रहेका छन् । महँगा सहरको सूचीमा जुरिचपछि जेनेभा, बासेल र बर्न क्रमशः शीर्ष ६ मा रहेका छन् ।

अमेरिकी सहर न्यूयोर्क विश्वका महँगा सहरको सूचीमा सातौं स्थानमा परेको छ । त्यसैगरी, लण्डन, नाउसा र लस एन्जलस विश्वका १० महँगा सहरको सूचीमा अटाएका छन् ।

दुबई अन्तर्राष्ट्रिय कर्मचारीहरूका लागि मध्यपूर्वको सबैभन्दा महँगो सहर बनेको छ । गत वर्षको तुलनामा ३ स्थान माथि उक्लिँदै दुबई विश्वकै १५ औं महँगो सहर बनेको छ । यसैगरी, मध्यपूर्वका तेल अबीब १६ औं, आबुधाबी ४३ औं, रियाद ९० औं महँगा सरहका रहेका छन् ।

हङकङ र सिङ्गापुर बाहेक एसियाका अन्य महँगो सहरहरूमा सांघाई २३ औं, बेइजिङ औं र दक्षिण कोरियाको सियोल ३२ औं स्थानमा पर्छन् । भारतको सबैभन्दा महँगो सहर मुम्बई विश्वका महँगा सहरको सूचीमा १३६ औं स्थानमा छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here