सरकार परिवर्तनले छटपटिएको कांग्रेसको कस्तो खालको लोकतान्त्रिक अभ्यास हो ?

काठमाडौं । नेकपा एमालेले सरकार परिवर्तनको कुरा माकुराको जालोजस्तै च्यातिएपछि कांग्रेस छटपटिएको बताएको छ ।

नेकपा एमालेका नेता विष्णु पौडेलले प्रधानमन्त्रीलाई विश्वासको मत दिने क्रममा राखेको धारणामा यस्तो बताएका हुन् । “सरकार परिवर्तनको कुरा माकुराको जालोजस्तै च्यातिएपछि कांग्रेस छटपटिएको हो,” उनले भने, “प्रतिपक्षको व्यक्त धारणा त्यही हो ।

यसलाई बुझ्न कठिनाइ पर्दैन ।” प्रधानमन्त्रीको विश्वासको मतको प्रस्तावमा भाग लिँदै उनले सबैलाई विश्वासको मत दिन आग्रह गरे ।

उनले भने, ‘जनताबाट निर्वाचित भएको प्रधानमन्त्री विश्वासको मत लिन अगाडि बढ्दा पनि सदन अवरोध गर्ने यो कस्तो खालको लोकतन्त्रको अभ्यास हो ? यस्तो काम नगर्न म आग्रह गर्छु, कांग्रेसका सांसदहरुलाई आग्रह गर्छु तपाईंहरुले वेल घेराउ गरिराख्नुभएको छ, तपाईंहरुले जसरी पनि यस्तै दृष्य थियो । तर, तपाईंहरुले विश्वासको मत दिनुभएको छ । त्यो यात्रालाई पछ्याउन म आग्रह गर्छु ।’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here